سوالات متداول

حکاکی چیست؟

حکاکی ایجاد طرح و نقش بر روی فلزات وموارد دیگر است؛که این کار با ایجاد برجستگی و یا فرورفتگی با استفاده از اسید صورت میگیرد.

حکاکی در کار ما چیست؟

 حکاکی در کار ما،با استفاده از اسید با ایجاد طرح و نقش به صورت دوبعدی وسه بعدی بر روی سیلندر، یا غلطک با توجه به طرح و یا نمونه ی شما به صورت دقیق انجام می پذیرد.

سیلندر چیست؟ سیلندر (cylinders) لوله ای است استوانه ای شکل؛ که کاربرد های مختلفی در صنایع مختلف دارد.

کاربرد سیلندر در کار ما چیست؟

سیلندر (cylinders) کاربرد عمده ی سیلندر ها در کارخانه جات و یا شرکت ها برای تولید انواع محصولات مختلف؛  مانند: چرم مصنوعی ـ دستمال کاغذی ـ فویل الومینیوم ـ درب ماستی ـ کاغذ دیواری ـ وشیشه ی مشجر و.... است.

امباس (EMBOSS) چیست؟ 

دستگاهی است که دارای سیلندر حکاکی شده ولاستیکی جهت فشار و سیستم حرارتی مختلف می باشد که بر روی این سیلندر ها طرح هایی به صورت بر جسته وجود دارد، امباس(EMBOSS) نامیده می شود.

وظیفه دستگاه امباس در کار ما چیست؟

وظیفه دستگاه امباس(EMBOSS) انتقال طرح ها بر روی محصولاتی مانند: چرم مصنوعی ـ کاغذ دیواری ـ دستمال کاغذی ـ فویل الومینیوم درب ماستی ـ شیشه مشجر و..... می باشد.

سیلندر امباس چیست؟

به غلطک های فلزی که می توان طرح های دوبعدی و سه بعدی را بر روی ان حکاکی کرد، جهت امباس(EMBOSS) که توضیح داده شد، سیلندر امباس نامیده می شود.

حکاکی طرح های دو بعدی بر روی سیلند چیست؟

طرح هایی که دارای طول و عرض هستند طرح های دوبعدی نامیده می شوند، و همچنین به طرح هایی که می توان از ان فیلم تهیه کرد، و از ان فیلم جهت عکاسی و حکاکی ، بر روی سیلندر بهره برد را حکاکی طرح های دو بعدی می نامیم.

حکاکی طرح های سه بعدی بر روی سیلندر چیست؟

طرح هایی که دارای طول ، عرض ، ارتفاع هستند طرح های سه بعدی نامیده می شوند؛ و همچنین به طرح هایی که نمی توان   از ان ها فیلم فیلم تهیه کرد مانند: موجی که روی طرح است و یا اج هایی که در دیواره های عمق طرح به چشم می خورد و یا عمق مخروطی طرح که قابل طراحی بر روی فیلم  نیست طرح های سه بعدی نامیده می شود، و اما برای حکاکی طرح های سه بعدی بر روی سیلندر می توانیم از روش قالب گیری از نمونه اصلی استفاده کنیم که این روش دارای مراحل متعدد می باشد .

کاربرد سیلندر های امباس با طرح های دو بعدی و سه بعدی چیست؟

از سیلندر های امباس با طرح های دوبعدی وسه بعدی میتوان جهت امباس طرح های مختلف در محصولات مختلف مانند: شیشه ی مشجر_ چرم مصنوعی _ کاغذ دیواری _ دستمال کاغذی_ فویل الومینیوم درب ماستی و... بهره برد.

سیلندر (point to point)  (نر و ماده) چیست؟

سیلندر هایی که به صورت نر وماده حکاکی می شوند و به هم جفت می شوند، که کاربرد وسیعی دارد ؛ از جمله تولید فویل های الومینیوم درب ماستی ـ کاغذ دیواری ـ دستمال کاغذی برجسته و ... سیلندر (point to point) و یا (نر و ماده )نامیده می شود.

واژه ها  غلطک =سیلندر = رول های فلزی

حکاکی =طرح زنی = نقش زنی 

هشتک ها

حکاکی غلطک.غلطک التراسونیک.قالب التراسونیک.قالب سازی.قالب سازی. التراسونیک همچنین .قالب سازی التراسونیک.غلطک التراسونیک.قالب چرم مصنوعی.قالب دستمال کاغذی.قالب شیشه.قالب گالینگور.قالب زیرانداز.اموزش قالب سازی. قالب ماسک.قالب نواربهداشتی.قالب گل سر.خدمات قالب.غلطک .ساخت قالب.ساخت غلطک.طرح زنی غلطک. نقش زنی غلطک. التراسونیک.حکاکی رول های فلزی.